Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem

Już w 2015 roku władze miasta, w odpowiedzi na sygnały od mieszkańców, zdecydowały się przeznaczyć ponad 200 tysięcy złotych na doświetlenie przejść dla pieszych w Zawierciu. Prezydent powołał również komisję bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Nie spoczywamy jednak na laurach, ponieważ w tym temacie jest jeszcze wiele do zrobienia – podkreśla prezydent Zawiercia Witold Grim.

Miasto doświetliło pasy w rejonach: ulicy Piłsudskiego (od ul. Krótkiej, koło budynku ZUS, przy budynku MOPS-u, w pobliżu „Biedronki” na Żabkach), Kościuszki (przy skrzyżowaniu z ul. Boh. Westerplatte), Sikorskiego (obok pawilonu PSS „Społem”), Blanowskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Piwną), Paderewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Okólną) oraz przy przystanku autobusowym naprzeciwko „Bodeko”. Nowe oświetlanie pojawiło się również przy ulicach: Dożynkowej, Firlejów, Solidnej, Zakręt, Jesiennej, Łośnickiej (pomiędzy Kolorową a Wyspiańskiego) oraz bocznej od ulicy Niemcewicza.

Całkowity koszt inwestycji to 201 tysięcy 718 złotych i 70 groszy. – W kolejnych latach zamierzamy przeznaczyć kolejne środki na to, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców – zaznacza prezydent Zawiercia, Witold Grim.

Sytuację ma monitorować powołana przez prezydenta Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w skład której wchodzą, m.in. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.

Komisja ma szeroki zakres zadań, a przede wszystkim chodzi o: opiniowanie zmian stałej organizacji ruchu, monitorowanie stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, inicjowanie i koordynowanie akcji szkoleniowych wśród dzieci i młodzieży oraz akcji szkoleniowych w zakresie udzielenia pierwszej pomocy, prowadzenie monitoringu stanu dróg, monitorowanie i analiza wypadków drogowych na terenie miasta oraz inne zadania związane z ruchem drogowym. Każdy mieszkaniec może skontaktować się z komisją i przekazać swoje uwagi, pisząc na maila: urzad@zawiercie.eu.

Sfinansowano ze środków KWW Witolda Grima Zawiercie bez podziałów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *