BKS Visła Bydgoszcz – Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3. Pewne zwycięstwo

Siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie zanotowali pewną wygraną w Bydgoszczy. Pierwszy set padł łupem gospodarzy, ale w kolejnych partiach wygrywali podopieczni trenera Marka Lebedewa.

Początkowo bydgoszczanie wypracowali sobie cztery punkty przewagi, a na parkiecie świetnie prezentował się Toncek Stern. W końcówce seta to jednak Jurajscy Rycerze przejęli inicjatywę i wygrywali 21:19 za sprawą m.in. Patryka Czarnowskiego i Mateusza Malinowskiego. Decydujące piłki zmarnował Marcin Waliński, który został dwa razy zablokowany.

W drugiej partii sporo było walki, ale ostatecznie lepsi okazali się siatkarze z Zawiercia. Trzeci set to natomiast popis Malinowskiego. W czwartej partii wyrównana walka trwała do stanu 11:11. Później Jurajscy Rycerze odskoczyli rywalom.

BKS Visła Bydgoszcz – Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23), (22:25), (19:25), (22:25)

Aluron: Dosanjh, Malinowski, Waliński Ferens, Kania, Czarnowski, Koga (libero) oraz Verhees.

Już w sobotę (16 listopada) zawiercianie zagrają przed własną publicznością z Projektem Warszawa. Początek meczu o godzinie 14.45.