Była Poseł Anna Nemś zażądała stanowiska wiceprezydenta Zawiercia

Urząd Miejski w Zawierciu poinformował, że była Poseł na Sejm RP Anna Nemś, zgodnie z prawem, ma wrócić do pracy w Urzędzie Miejskim w Zawierciu. Przed objęciem mandatu pełniła funkcję wiceprezydenta, ale w związku z tym, że obecnie w strukturze Urzędu Miejskiego w Zawierciu nie ma takiego stanowiska, otrzymała propozycję objęcia funkcji głównego specjalisty w Wydziale Ochrony Środowiska UM w Zawierciu. Pani Anna Nemś nie zgodziła się na takie rozwiązanie i zażądała, by przywrócić ją na stanowisko wiceprezydenta.

Takie sytuacje należą do rzadkości. Zdarzają się jednak, co pokazuje przykład Leszka Piechoty, byłego senatora PiS i urlopowanego wiceprezydenta Katowic, który wrócił do pracy w Urzędzie Miasta. Konkretnie na stanowisko głównego specjalisty w Wydziale Zarządzania Kryzysowego UM w Katowicach.

UM w Zawierciu poinformował, że zgodnie z przepisami, była Poseł na Sejm RP Anna Nemś jest aktualnie pracownikiem UM, któremu był udzielony urlop bezpłatny w związku z wykonywaniem mandatu posła. Według prawa, pracodawca, u którego poseł lub senator otrzymał urlop bezpłatny, jest zobowiązany do tego, by go zatrudnić po zakończeniu urlopu bezpłatnego lub – w razie jego gotowości do pracy – po wygaśnięciu mandatu, na tym samym lub równorzędnym pod względem płacowym stanowisku pracy, z wynagrodzeniem, jakie otrzymywałby poseł lub senator, gdyby nie skorzystał z urlopu bezpłatnego.

– Problemów z odpadami nie brakuje i liczymy na to, że Pani Anny Nemś, mając wieloletnie doświadczenie parlamentarne, pomoże w ich rozwiązaniu. Tym bardziej jako była Poseł na Sejm RP oraz wiceminister gospodarki napisał magistrat.

Komunikat można znaleźć tutaj [KLIKNIJ]

UM w Zawierciu poinformował, że dzisiaj Anna Nemś powinna podjąć pracę, ale tego… nie zrobiła. W piśmie skierowanym do Urzędu Miejskiego zażądała, by przywrócić ją na stanowisko wiceprezydenta lub na stanowisko równorzędne.

– Pani Anna Nemś nie wskazała jednak, że chodzi o to, by stanowisko było równorzędne pod względem płacowym. To, zgodnie z przepisami, zostało uwzględnione w propozycji, którą otrzymała – argumentuje magistrat.

– Nie można zapominać o tym, że relacje wiceprezydenta z prezydentem opierają się na wzajemnym zaufaniu i to właśnie prezydent powołuje swoich zastępców. Trudno wyobrazić sobie sytuację, by ktoś próbował wymusić tak ważną decyzję na Prezydencie Miasta – napisali przedstawiciele UM w Zawierciu.

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

3 thoughts on “Była Poseł Anna Nemś zażądała stanowiska wiceprezydenta Zawiercia

 1. Poza bywaniem na wszystkich dożynkach i różnych chucznie obchodzonych świętach, i pozowaniem do zdjęć, nic innego mi się z tą kobieta nie kojarzy ,, tysiące jej fotek z różnych imprez i nic wiecej , do obrzydzenia

 2. pani poseł juz miała okazje wykazać sie dla miasta i co zrobiła poza imieninami dla pań o imieniu Anny- akcja promowania sie o szukania poparcia ?
  poza dofinansowaniem kolonii dla biedniejszych dzieci szczegółów nie znam .. ale czy z własnych srodków ?? nie wiem ??
  starała sie bywać gdzie mozna pokazać sie spektakularnie i madialnie
  no i najważniejsze wspieranie ścisłego grona przyjacół
  teraz powinna mieć ogrobinę honoru i odpuścić polityke … bo czy cos może zaoferować dla Zawiercia ??
  … może czas na cos wążniejszego ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *