Ćwiczenia zarządzania kryzysowego w Zawierciu

W Zawierciu odbyły się ćwiczenia związane z zarządzaniem kryzysowym. Sprawdzane było działanie służb w związku z wypadkiem komunikacyjnym (masowym) na ulicy Inwestycyjnej. W ćwiczeniach brali udział m.in. strażacy z KP PSP w Zawierciu, jednostki OSP z Zawiercia, policjanci z KPP Zawiercie oraz zawierciańscy urzędnicy.

Według scenariusza, doszło do wypadku samochodu ciężarowego i autokaru, który przewoził dzieci. W sumie do szpitala trafiło 11 osób, a 3 osoby zginęły w wypadku.

Ćwiczyły: Komenda Powiatowa PSP w Zawiercu, KPP Zawiercie, Jura Rescue Team s.c. w Zawierciu (ratownictwo medyczne), OSP z Marciszowa, Żerkowic, Kromołowa, Bzowa i Blanowic, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Zawierciu: Straż Miejska, Centrum Monitoringu i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Komunikacji Społecznej UM, Zakład Komunikacji Miejskiej (transport ewakuowanych), Ośrodek Sportu i Rekreacji (przyjęcie ewakuowanych), Szpital Powiatowy w Zawierciu, Wydział Spraw Obywatelskich (Punkt Ewidencyjno-Informacyjny na terenie OSiR), Wydział Obsługi UM, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, PUK Zawiercie, DAN-ZŁOM Zawiercie.

W rolę pozorantów wcielili się uczniowie Zespołu Szkół i Placówek im. H. Kołłątaja w Zawierciu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *