Defibrylator AED zamontowany na budynku Starostwa Powiatowego w Zawierciu

Defibrylator AED, czyli urządzenie, które może uratować życie zainstalowany został na budynku gmachu Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Urządzenia zostało zakupione przy wsparciu PZU Życie SA

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy impulsami prądu o odpowiedniej energii. Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, przepływających przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Dzięki temu urządzeniu w wielu przypadkach można uratować życie człowiekowi, który np. z różnych przyczyn zasłabł, omdlał, dostał zawału serca, czy udaru. 53 pracowników Starostwa przeszkolonych zostało w zakresie użycia defibrylatorów.

Wkrótce w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego i projektu „BO życie jest w naszych rękach” na terenie powiatu zawierciańskiego zainstalowanych zostanie 13 defibrylatorów: na budynkach urzędów gmin w Irządzach, Kroczycach, Ogrodzieńcu i Włodowicach, zespołów szkół: w Pilicy, Porębie, Żarnowcu, Szczekocinach i Zawierciu (ZS Ekonomicznych, ZS im. gen. J. Bema i Zespołu Szkół Specjalnych), na budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Info: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

One thought on “Defibrylator AED zamontowany na budynku Starostwa Powiatowego w Zawierciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *