Dzień Dziecka w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Zawierciu

We wtorek w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Zawierciu odbył się festyn zorganizowany dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Zawiercia.

Do udziału w zabawie na terenie placówki dyrektor Robert Kleszcz zaprosił Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zawierciu, Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze „Tęcza” i „Familia” w Zawierciu oraz Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą „Pegaz” w Chruszczobrodzie.

Festyn dla ponad 140 dzieci zorganizowała kadra Zakładu Poprawczego wspierana przez siatkarzy Aluron Virtu Warty Zawiercie oraz piłkarzy ręcznych Viretu CMC Zawiercie.

Przygotowano m.in. występ zespołu teatralnego wychowanek Zakładu Poprawczego „Niepokorne” (bajka „Bądź sobą”), zumbę prowadzoną przez instruktora Szkoły Tańca „Eu4ya” w Zawierciu – Justynę Gajdę-Sieradzką, dmuchańce udostępnione za darmo przez Kubaniki – Krainę Zabaw dla Dzieci, przejażdżki quadem oraz motocyklowe na maszynach Stowarzyszenia Jurajskich Motocyklistów, watę cukrową sponsorowaną przez Centrum Party Zawiercie, konkursy sportowe, malowanie twarzy, fotobudkę, karaoke, a dla najmłodszych teatrzyk kamishibai „Czytamy z Franklinem” zaprezentowany przez pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej (filia Zawiercie).

Na wszystkich czekały napoje oraz kiełbaski z grilla obsługiwanego przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Marciszowie, a także słodki poczęstunek przygotowany przez warsztat cukierniczy funkcjonujący w ZPiSdN w Zawierciu. Zawodnicy zaproszonych klubów sportowych oraz kadra placówki uczestniczyła w konkursie rzutu piłką lekarską (5 kg) zamachem w tył. Bezkonkurencyjny okazał się siatkarz Aluronu Virtu – Grzegorz Bociek.

Foto: G. Maciąg/Jurassic Photo Team

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *