Dziewiąta porażka Aluronu Virtu CMC Zawiercie

Dziewiąta porażka Aluronu Virtu CMC Zawiercie stała się faktem. W pierwszym w tym roku meczu PlusLigi Jurajscy Rycerze pokonali 3:1 AZS Indykpol, ale już w środę (22 stycznia) ulegli w Sosnowcu MKS-owi Będzin 0:3.

Będzinianie w poszczególnych setach triumfowali 25:20, 27:25 i 31:29. W pierwszej partii decydujące okazały się asy serwisowe Rafała Faryny (został MVP spotkania), ale w kolejnych setach to zawiercianie mieli piłki setowe. Więcej zimnej krwi w końcowych fragmentach zachowywali  jednak gospodarze i to oni mogli cieszyć się z wygranej. Pierwszej w historii rywalizacji obu drużyn w PlusLidze.

W sobotę (25 stycznia) Jurajscy Rycerze zagrają w Zawierciu. Ich rywalem będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu o godzinie 14.45.