Fabryka Handballu zaprasza na darmowe zajęcia w Zawierciu, Łazach i Ogrodzieńcu

Fabryka Handballu zaprasza na darmowe wakacyjne zajęcia piłki ręcznej w Zawierciu, Łazach i Ogrodzieńcu. Treningi poprowadzą wykwalifikowani trenerzy.

Fabryka Handballu to przede wszystkim miejsce, gdzie dzieci – już po lekcjach – mogą doskonalić swoje umiejętności sportowe w miłej atmosferze – podkreśla Igor Zagała, współzałożyciel Fabryki Handballu, a jednocześnie zawodnik drużyny seniorów Viretu CMC Zawiercie. – Uczymy młodych zawodników piłki ręcznej, a przy tym podkreślamy, że na tym etapie wynik nie jest priorytetem. Naszym nadrzędnym celem jest zwracanie uwagi na kształtowanie koordynacji ruchowej już od najmłodszych lat. Jesteśmy częścią systemu szkolenia piłki ręcznej w Zawierciu, który obecnie jest rozbudowywany zarówno strukturalnie, jak i organizacyjnie. Dla nas ważne jest to, by każdy zawodnik podnosił swoje indywidualne umiejętności. Tak, by za kilka lub kilkanaście lat mógł trafić do zawierciańskiego zespołu ligowego. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli zobaczyć efekty naszej pracy. Wpisuje się to w obecną filozofię rozwoju Viretu CMC Zawiercie, a więc klubu, który jest zbudowany przede wszystkim z własnych, dobrze wyszkolonych wychowanków – podsumowuje Igor Zagała.

Fabryka Handballu w lipcu i sierpniu zaprasza wszystkich chętnych na darmowe wakacyjne treningi. W Ogrodzieńcu zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy poniedziałek lipca i sierpnia, w godzinach 10.45 – 12 (w Hali Sportowej w Ogrodzieńcu – Cementowni, oś. Orzeszkowej 13).

W Łazach treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w każdą środę i piątek lipca i sierpnia, w godzinach 10 – 11.15 (w Hali Sportowej w Łazach, ul. Kościuszki 46, obok Parku Wodnego Jura).

Zajęcia w Zawierciu będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek lipca i sierpnia, w hali przy ul. Blanowskiej 40, w godzinach 11.15 – 12.30. Treningi są dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu.

Obecnie FH szkoli dzieci w 4 grupach wiekowych. Pierwsza grupa to przedszkolaki (od 3 do 5 lat). Następnie grupa 6-7 lat (skrzaty), grupa 8-10 lat (żaki), a zwieńczeniem tego szkolenia jest grupa 11-latków (PRO).

Źródło: Fabryka Handballu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *