Ferie 2019 w powiecie zawierciańskim. Najciekawsze propozycje

W tym roku ferie w województwie śląskim trwają od 11 do 24 lutego. W każdej miejscowości powiatu zawierciańskiego odbywają się rozmaite zajęcia i wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Jakie propozycje przygotowano dla najmłodszych w Zawierciu i okolicach? Oto kilka najciekawszych.

Zawiercie: zajęcia z modelarstwa lotniczego

MOK w Zawierciu, oprócz szeregu pokazów filmowych, organizuje na ferie takie zajęcia jak: szkółka bilardowa, zajęcia plastyczne, zajęcia choreograficzne, zajęcia z modelarstwa lotniczego oraz szkółkę szachową. Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Pilica: doświadczenia naukowe w bibliotece

Młodzi mieszkańcy Pilicy mogą skorzystać z propozycji Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej. 12 lutego o godzinie 11 odbędą się tam zajęcia edukacyjne – ciekawe eksperymenty i doświadczenia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Łazy: Misja Robotyka

Miejski Ośrodek Kultury w Łazach przygotował szereg propozycji artystycznych i edukacyjnych dla dzieci. Udział we wszystkich formach zajęć, w spektaklach, konkursach jest bezpłatny, ale trzeba się wcześniej zapisać. Najmłodszych z pewnością zainteresują warsztaty „Misja Robotyka” oraz warsztaty ceramiczne.

Ciekawe propozycje na ferie mają także ośrodki kultury ze Szczekocin, Kroczyc, czy Żarnowca – organizowane są tam między innymi zajęcia plastyczne, muzyczne oraz taneczne. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w naszej galerii.

Darmowe przejazdy pociągami dla dzieci i młodzieży

Przypominamy też, że przez ferie trwa akcja Kolei Śląskich i Marszałka Województwa Śląskiego. Po okazaniu legitymacji szkolnej bądź dokumentu potwierdzającego wiek, dzieci i młodzież mogą liczyć na bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *