Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1

Mistrz Polski zatrzymał zwycięski marsz siatkarzy Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Po wyrównanym pojedynku gospodarze wygrali 3:1. Jurajscy Rycerze po takiej porażce nie mają się czego wstydzić.

Pierwszy set należał do zawiercian. Podopieczni Marka Lebedewa wypracowali sobie przewagę, ale gospodarze do końca walczyli o odwrócenie losów tej partii. Decydujące okazało się zagranie Marcina Walińskiego. Druga odsłona to przede wszystkim festiwal skutecznych zagrywek. Po jednej stronie w tym elemencie doskonale spisywał się były zawodnik Aluronu Kamil Semeniuk, a po drugiej – Mateusz Malinowski. Ostatecznie triumfowali gospodarze.

Trzeci set był niezwykle istotny. Kibice znów oglądali znakomite zagrywki, ale w końcowych fragmentach więcej zimnej krwi zachowali mistrzowie Polski. Jurajscy Rycerze nie wykorzystali dwóch piłek setowych, a w decydującej akcji zablokowany został debiutujący w barwach przyjezdnych Pieter Verhees. Czwarty set – bez niespodzianki – znów był niezwykle wyrównany. Różnicę zrobił Arpad Baroti.

Już w środę (13 listopada) Jurajscy Rycerze zagrają w Bydgoszczy z drużyną BKS Visła. Początek meczu o godzinie 18.30.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (23:25), (25:22), (27:25), (25:23)

Skład: Masny, Bociek, Waliński, Ferreira, Kania, Verhees, Andrzejewski (libero), Koga (libero) oraz Malinowski, Penczew, Dosanjh