Janusz B. z Łaz wykorzystał seksualnie córki i znęcał się nad nimi. Usłyszał wyrok: 9 lat więzienia

Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie toczyła się sprawa przeciwko Januszowi B. z Łaz. Mężczyzna we wrześniu 2018 roku usłyszał zarzuty dopuszczenia się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich w wieku poniżej 15 lat, a także znęcania się nad najbliższą osobą. Pokrzywdzonymi były jego córki. Wyrok już zapadł: 9 lat więzienia. Nie jest prawomocny.

Sprawa przeciwko oskarżonemu Januszowi B. toczyła się przed Sądem Okręgowym w Częstochowie, a wyrok w tej sprawie zapadł 27 maja 2020 roku. Sąd uznał B. za winnego popełnienia 3 przestępstw:

1. dopuszczenia się zgwałcenia wobec małoletniego poniżej 15 lat (sąd wymierzył mu karę 7 lat pozbawienia wolności),
2. dopuszczenia się wobec małoletniego poniżej 15 lat tzw. innej czynności seksualnej lub doprowadzania go do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania (wymierzono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności),
3. znęcania się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą (wymierzono karę 3 lat pozbawienia wolności).

Sąd połączył wskazane wyżej kary i wymierzył oskarżonemu karę łączną – 9 lat pozbawienia wolności.

– Na poczet tej kary sąd zaliczył okres rzeczywistego pozbawienia wolności, orzekł zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów na okres 10 lat oraz orzekł o dowodach rzeczowych i kosztach postępowania – powiedział sędzia Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Sprawa była prowadzona z wyłączeniem jawności i pisemne uzasadnienie wyroku również jest niejawne.

– Wyrok nie jest prawomocny. Dotychczas nie wpłynęła żadna apelacja i nie upłynął jeszcze termin do jej wniesienia – przekazał sędzia Dominik Bogacz.

Foto: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *