Jechali i strzelali do innego auta w Zawierciu. W ich samochodzie znaleziono narkotyki

Sceny niczym z gangsterskiego filmu w Zawierciu.  W nocy z soboty na niedzielę, około godziny 1, kierowca auta marki Kia przejeżdżał ulicą Łośnicką w kierunku Kromołowa. Nagle pojawił się za nim srebrny Rover. Auto zaczęło wyprzedzać na linii ciągłej, a ktoś z pojazdu… oddał dwa strzały w kierunku Kii. Zaatakowany kierowca był przekonany, że strzelano do niego z broni palnej.

Sprawcy uciekli, a kierowca Kii ruszył za nimi w pościg. W międzyczasie zadzwonił na policję, a funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu zareagowali natychmiast. Pościg przeniósł się na DK78, a Rover pędził w kierunku Szczekocin.

Na wysokości Pradeł samochód zatrzymał się. Kierowca i pasażerowie zaczęli uciekać. Okazało się, że to dwaj młodzi mężczyźni i kobieta. W ich samochodzie znaleziono przedmiot przypominający prawdziwą broń. Zostanie poddany szczegółowej analizie.

Z naszych informacji wynika, że w aucie znaleziono również marihuanę oraz pałkę teleskopową. Jeden ze sprawców został zapytany o to, dlaczego strzelał w kierunku innego auta. Odpowiedział, że „chciał się zabawić i nastraszyć przypadkową osobę”. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Zawiercie112 to nie tylko działania służb ratowniczych. To także:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *