Zawiercie 112

Kierowcy po alkoholu i narkotykach zatrzymani w powiecie zawierciańskim

Policjanci z Zawiercia zatrzymali 34-letniego kierowcę skody, który był po narkotykach. Mężczyzna nie miał też prawa jazdy, a pojazd ważnych badań technicznych. Wczoraj zatrzymano też 69-letniego kierowcę osobówki, który wydmuchał ponad 2 promile oraz 44-latka kierującego fiatem ducato z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (24 czerwca), około godziny 16, na ulicy Wyspiańskiego w Zawierciu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 34-letniego kierowcę skody.

Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Kolejny pomiar przeprowadzony narkotestem pokazał jednak, że mieszkaniec gminy Włodowice zażywał wcześniej narkotyki. Mężczyzna nie miał też prawa jazdy oraz ważnych badań technicznych pojazdu. Około godziny 12 na ulicy Jurajskiej w Zawierciu zatrzymano natomiast 44-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, który w stanie nietrzeźwości kierował fiatem ducato. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. O godz 23 na ul.11 Listopada zatrzymano 69-letniego kierowcę samochodu kia picanto. Wcześniej mężczyzna jechał całą szerokością drogi i nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe oznakowanego radiowozu. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi dwuletni pobyt w więzieniu, utrata prawa jazdy i wysoka kara finansowa.

Źródło: KPP Zawiercie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *