Konferencje w Zawierciu i Ogrodzieńcu. Porozmawiają o cukrzycy i otyłości

Władze samorządowe Zawiercia i Ogrodzieńca oraz firmy Telecare S.A. i EMI-MED zapraszają na konferencję „Zmiana stylu życia osób w wieku aktywności zawodowej szansą do walki z chorobami cywilizacyjnymi, jakimi są otyłość i cukrzyca w XXI wieku”. Udział jest bezpłatny. Nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Pierwsza konferencja odbędzie się w poniedziałek (15 kwietnia) w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu (ulica Piastowska 1, sala 203). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa około trzech godzin. Druga konferencja rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 13 w sali narad Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu (plac Wolności 25).

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP i wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia Sejmu RP dr n. med. Beata Małecka-Libera. prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk – Sprycha. W konferencjach weźmie udział również m.in. doktor nauk o kulturze fizycznej Krystyna Kwaśna, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Zaplanowano także spotkania z diabetologiem, dietetyczką, psychologiem i rehabilitantką. Uczestnicy poznają również nowe metody na pozbycie się otyłości.

Podczas konferencji w Zawierciu i Ogrodzieńcu będzie można dowiedzieć się więcej na temat specjalnego programu realizowanego przez firmy Telecare S.A. oraz EMI-MED. Organizowane są bezpłatne badania, dzięki którym dowiemy się czy jesteśmy w grupie ryzyka, jeśli chodzi o cukrzycę i otyłość.

Warunki, które trzeba spełnić, by zostać przebadanym, są bardzo proste: wystarczy mieszkać w województwie śląskim i być aktywnym zawodowo. W przypadku badań dotyczących cukrzycy Telecare i EMI-MED zapraszają osoby w wieku od 35 do 64 lat, a jeśli chodzi o nadwagę i otyłość – program obejmuje mieszkańców regionu, którzy mają od 18 do 40 lat.

To jednak nie wszystko, ponieważ osoby, u których stwierdzona zostanie nadwaga lub otyłość, zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu programu. Dzięki temu mogą liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem. Program jest sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejskiego Funduszu Społecznego). Potrwa do 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *