Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Zawierciu uniewinniony. Wyrok jest prawomocny

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu został uniewinniony od zarzutu sfałszowania podpisów policjantów. Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie.

Po zawiadomieniu złożonym w kwietniu 2018 roku, śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Postępowanie dotyczyło natomiast sytuacji z listopada 2016 roku.

Wtedy to naczelnik Wydziału Prewencji KPP Zawiercie zarządził przeprowadzenie tzw. alarmu ćwiczebnego dla policjantów. Funkcjonariusze mieli potwierdzić to, że pojawili się w jednostce, wpisując do wykazu kolejno: stopień oraz imię i nazwisko, a następnie podpisując się. Biegły z zakresu grafologii zapoznał się z materiałami i stwierdził, że w dwóch przypadkach wpisy policjantów zostały podrobione przez oskarżonego naczelnika.

Przedstawiono mu zarzut, a za to przestępstwo grozi maksymalnie do 5 lat więzienia. Policjant nie przyznał się do winy. Podczas śledztwa stwierdził jednak, że nie wyklucza tego, że złożył te podpisy, by potwierdzić obecność funkcjonariuszy.

Pisaliśmy o tym: Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Zawierciu oskarżony

Wątpliwości budziło to, że zawiadomienie trafiło do prokuratury 1,5 roku po tej sytuacji. Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu od początku nie komentowała sprawy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może chodzić o konflikt pomiędzy funkcjonariuszami, którzy nie pełnią już służby w KPP Zawiercie a naczelnikiem.

Sąd Rejonowy w Zawierciu uznał, że naczelnik, podczas próbnego alarmu, sfałszował podpisy dwóch funkcjonariuszy. Sąd Okręgowy w Częstochowie uchylił ten wyrok. To oznacza, że naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Zawierciu jest niewinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *