Nie ma prawomocnego wyroku dla byłego prezydenta Zawiercia

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Częstochowie miała odbyć się rozprawa odwoławcza od wyroku dla Ryszarda Macha. Były prezydent Zawiercia nie pojawił się jednak w sądzie i rozprawa została odroczona. Już po raz drugi.

W maju 2018 roku Ryszard Mach (zgodził się na podawanie imienia i nazwiska) został skazany za przyjmowanie łapówek na 4 lata więzienia oraz grzywnę w wysokości 20 tys. złotych. Były prezydent Zawiercia dostał także zakaz pełnienia funkcji i stanowisk w organach samorządu terytorialnego przez 5 lat. Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Myszkowie.

Według prokuratury, kara była jednak zbyt łagodna. Dlatego też złożono apelację i wnioskowano o 6 lat więzienia dla Ryszarda Macha oraz 30 tysięcy złotych grzywny. Obrona byłego prezydenta Zawiercia chciała uniewinnienia.

Rozprawa odwoławcza miała odbyć się już 18 stycznia, ale odroczono ją. Powód: zły stan zdrowia Ryszarda Macha. Dziś rozprawa znów została odroczona z tego samego względu.

Teoretycznie wyrok mógłby zostać ogłoszony bez oskarżonego. Gdy jednak zgłosił chęć udziału w rozprawie, sąd musi mu to umożliwić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *