Nie żyje Lukrecja. To klacz do hipoterapii uczniów zawierciańskiej szkoły

O historii Lukrecji pisaliśmy kilka dni temu. Kiedy to rodzice, uczniowie i terapeuci rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na leczenie konia. Niestety klacz odeszła.

Był to jeden z trzech koni, jakie od czterech lat posiada Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Zawierciu. Stajnia znajduje się w Chruszczobrodzie w gminie Łazy. Z hipoterapii korzystają dzieci z różnymi schorzeniami. Zajęcia te przynoszą efekty i wpływają na poprawę rozwoju psychofizycznego. Hipoterapia dla uczniów zawierciańskiego zespołu szkół jest zwykle jedyną okazją do tego typu zajęć. Prowadzona jest bezpłatnie, 5 razy w tygodniu.

Śmierć Lukrecji to ogromna tragedia zarówno dla terapeutów, jak i dla dzieci. Była uwielbiana i nagradzana przez uczniów różnymi tytułami.

Teraz trwa walka o zdrowie dwóch pozostałych koni o imieniu Dudi i Lili. One też wymagają kosztownego leczenia. Dlatego uzbierane pieniądze przeznaczone zostaną na ten cel.

Zbiórka cały czas prowadzona jest na portalu pomagam.pl. (pod hasłem: leczenie koni-Dorota Wojciechowska). Obecnie na koncie jest ponad 2,200 zł. Potrzeba cztery razy więcej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *