Ogłoszono 2 przetarg na budowę obwodnicy Zawiercia i Poręby

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że ogłosiła postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę I odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia. To już druga próba znalezienia wykonawcy.

Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ ceny najkorzystniejszych ofert przewyższyły kwoty, które GDDKiA planowała przeznaczyć. Postępowanie przetargowe związane z budową obwodnicy Poręby i Zawiercia obejmuje odcinek Siewierz-Zawiercie Kromołów o długości ok. 16,7 km.

Obwodnica Poręby i Zawiercia będzie miała w sumie ponad 24 kilometry długości. Pobiegnie wzdłuż DK78 przez powiaty będziński i zawierciański oraz przez miejscowości Siewierz, Poręba, Łazy, Zawiercie i Ogrodzieniec. Dwujezdniowa obwodnica Poręby i Zawiercia w ciągu DK78 połączy się z funkcjonującą już obwodnicą Siewierza.

6 thoughts on “Ogłoszono 2 przetarg na budowę obwodnicy Zawiercia i Poręby

  1. Jak tak można ogłaszać drugi przetarg pozostawiając tę samą wartość inwestorską 287 967754,0.Pomimo ogłosznia przetargu tylko na I-zadanie pozostawiono tę samą wartość kosztorysu inwestorskiego ,gdzie w I-szym przetargu różnica wynosiła ok.150.ml złotych.Teraz w II ok.127 ml złotych. Są to kpiny z Wykonawców i Mieszkańców Poręby i Zawiercia.

  2. Małe miasteczka już mają obwodnicę a powiatowe zawiercie wciąż czeka w smogu spalin samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *