Ogrodzieniec: Policjant został zaatakowany nożem

Sąd Rejonowy w Zawierciu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 48-letniego mężczyzny, który zaatakował nożem policjanta. W trakcie interwencji złapał za duży kuchenny nóż i usiłował zadać cios w brzuch jednego z funkcjonariuszy. Na szczęście policjant skutecznie odparł atak i obezwładnił agresora. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do lat 10 więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Ogrodzieniec. Policjanci zostali tam wezwani na interwencję domową. Z informacji wynikało, że syn zgłaszających po raz kolejny ukradł pieniądze i kupił za nie alkohol.

Na widok mundurowych mężczyzna sięgnął po nóż (30 cm) i gwałtownie ruszył z nim w kierunku policjanta, próbując zadać cios w brzuch.

Zaatakowany funkcjonariusz skutecznie odparł atak i obezwładnił napastnika. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Zatrzymany 48-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Za takie przestępstwo grozi od 1 roku do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Źródło: KPP Zawiercie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *