Pielęgniarka, teleopiekun i fizjoterapeuta dla seniorów z Zawiercia

Centrum Usług Senioralnych w Zawierciu to odpowiedź ma potrzeby najstarszych mieszkańców miasta. CUS znajduje się przy ulicy Szymańskiego 19, a dzięki centrum można skorzystać z wielu udogodnień i otrzymać pomoc.

Centrum Usług Senioralnych w Zawierciu jest jednym z elementów projektu rewitalizacji Osiedla TAZ, realizowanego przy współudziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

CUS oferuje seniorom nie tylko tak aktywne zajęcia, jak aqua aerobik, taniec, czy psychoedukację. W ramach oferty starsze osoby mogą również tam przyjść i zaproponować sposób spędzania wolnego czasu lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

– Seniorzy mogą tam dowiedzieć się o zasadach otrzymywania pomocy w formie usług opiekuńczych. W CUS znajduje się także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, dzięki której mieszkańcy Zawiercia mogą bezpłatnie zaopatrzyć się w łóżka i materace rehabilitacyjne, wózki dla osób o ograniczonej sprawności, a także sprzęt ułatwiający codzienną pielęgnację osób, które nie są samodzielne – podkreśla prezydent Zawiercia, Witold Grim.

Centrum proponuje również usługi pielęgniarki, opiekuna, asystenta osoby niepełnosprawnej, teleopiekuna i fizjoterapeuty (w miejscu zamieszkania seniorów, także w godzinach popołudniowych) oraz catering obiadowy w soboty i niedziele.

CUS można odwiedzić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 14.

Sfinansowano ze środków KWW Witolda Grima Zawiercie bez podziałów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *