Pijani kierowcy w powiecie zawierciańskim. Jeden miał prawie 4 promile alkoholu

Zawierciańska policja podsumowała akcję Trzeźwość. Wczoraj (11 marca) przebadano blisko 1000 kierowców. Czterech było pijanych, a jeden jechał po użyciu alkoholu.

Przed godz. 6 policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę volkswagena passata w Górze Włodowskiej. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.

W tym samym czasie na ulicy Kościuszki w Żarnowcu został zatrzymany 39-letni mężczyzna. Jechał oplem i był w stanie po użyciu alkoholu.

– Pół godziny później zatrzymano do kontroli kierowcę volvo. Badanie trzeźwości 34-latka wykazało 0,6 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godzinie 7 na ulicy Myszkowskiej w miejscowości Góra Włodowska. 49-letni kierowca peugeota wydmuchał ponad 0,5 promila. Po godz. 10 na ulicy Przyjaźni policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu motorowerzyście. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało u 43-letniego zawiercianina prawie 3 promile alkoholu – przekazał nadkom. Andrzej Świeboda oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Wczoraj niechlubnym rekordzistą był kierowca zatrzymany o północy na ulicy 3 Maja w Zawierciu. Jechał fordem mondeo, mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Nie miał też prawa jazdy. Stracił je wcześniej za podobne przestępstwo.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia. Pijanemu kierowcy grozi też utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

2 thoughts on “Pijani kierowcy w powiecie zawierciańskim. Jeden miał prawie 4 promile alkoholu

 1. tak jest po każdym weekendzie, sam byłem na pępkowym u kumpla i dzisiaj rano to się ledwo zwlekłem z łózka, dmuchnąłem w alkohita a tu jeszcze grubo ponad 0,2, dobrze że dzisiaj mam wolne, wziąłem zapobiegawczo, bo i pracować bym nie dął rady

 2. Hmmmm.
  Może po kolei, tak z ostatniego czasu:
  – wybory samorządowe w Zawierciu. Nowy Prezydent i 18-!etni doradca Prezydenta,
  – ustępujący Prezydent i mega kłopoty z Prawem delikatnie mówiąc + afera ze słynne na całą Polskę „zawiercianskimi drzwiami”,
  – Miasto – Zawiercie „królestwem dopalaczy” i „gwiazdy” w programie TVN,
  – teraz pijani kierowcy….. Itp.
  Ciekawe, co będzie dalej???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *