Pijany policjant z Zawiercia kierował autem. Został zawieszony

Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu zawiesił policjanta z Wydziału Kryminalnego KPP Zawiercie. 40-letni funkcjonariusz został wczoraj zatrzymany, gdy pijany prowadził samochód na terenie Łaz. – Nie ma przyzwolenia na takie zachowanie – podkreślają mundurowi z Zawiercia.

Wczoraj, około godziny 16.40, dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał informacje o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy na ulicy Szkolnej w Łazach. Mężczyzna prowadził volkswagena i jechał całą szerokością jezdni.

Okazało się że to 40-letni policjant z komendy w Zawierciu, który od kilku dni miał wolne. Na miejscu zdarzenia był prokurator. Funkcjonariuszowi pobrano krew do badań i zatrzymano w policyjnym areszcie.

To policjant Wydziału Kryminalnego zawierciańskiej komendy z 12-letnim stażem służby. Sporządzone materiały przekazano do dalszego prowadzenia prokuraturze. Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu natychmiast zawiesił zatrzymanego policjanta w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie zmierzające do zwolnienia go ze służby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *