Policjanci z Zawiercia sprawdzają czy mieszkańcy noszą maseczki

W tym tygodniu policjanci z KPP w Zawierciu, wspólnie z z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno — Epidemiologicznej w Zawierciu, sprawdzali czy mieszkańcy Zawiercia stosują się do zaleceń zasłaniania nosa i ust. Kontrolowano dyskonty i targowisko. Wnioski? Większość osób korzystała z maseczek.

Przedstawicielki sanepidu kontrolowały także podstawowe zasady higieny, a także przestrzeganie przez sprzedawców obostrzeń związanych z obowiązującym stanem epidemicznym. Osobom, które nie zakryły ust i nosa przypominano o tym obowiązku, podkreślając, że powinni dbać o zdrowie zarówno swoje, jak i innych.

Źródło: KPP Zawiercie

2 thoughts on “Policjanci z Zawiercia sprawdzają czy mieszkańcy noszą maseczki

  1. Zaczyna się przybudówkę, pod jesienny cyrk zwany druga fala okłamywania i ogłupiania ludzi. Nie ma czegoś takiego jak bezobjawowy katar, bezobjawowa grypa, tym bardziej bezobjawowy wirus górnych dróg oddechowych zwany Covid. Służby porządkowe niech najpierw udowodnią obywatelom, że coś unosi się w powietrzu, albo że noszenie maseczek faktycznie daje jakieś efekty. Inaczej służą nie obywatelom a Nowemu Porządkowi Świata, o którym pisze się i mówi od lat. Teraz straszenie maskami, mandatami, a potem co? Policja będzie przymuszać do szczepienia? Przecież to paranoja. Niech ci ludzie wszyscy zastanowią się co robią, czy to jest zgodne ze zwykłą logiką i rozumem. Na wiecach politycznych najwyższa władza jest bez masek, festiwale muzyczne i inne telewizyjne rozrywki tam też są bez masek. To tylko zwykli obywatele mają być w kagańcach, zwanych maseczki. Ktoś powinien beknąć za to rozsiewanie kłamstw i nie prawdy. Do tej pory nikt nie zachorował poważnie i nie zmarł w Zawierciu na Covid. Więc trzeba skończyć z tym zastraszaniem ludzi. Wypisywanie mandatów, słowne pouczenia są bez sensu. Niech najpierw Sanepid i Policja udowodni, że faktycznie coś nam grozi. Ale rzetelnymi dowodami a nie domysłami i spekulacjami. Dość tych kłamstw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *