Zawiercie 112

Policjanci z Zawiercia szukają pary oszustów. Okradli 84-letnią zawierciankę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu szukają pary oszustów. Przestępcy okradli 84-letnią zawierciankę.

We wtorek, około godz 13, do mieszkania 84-letniej mieszkanki Zawiercia zapukała para oszustów. Kobieta i mężczyzna przedstawili się jako pracownicy socjalni. Po wejściu do mieszkania wypytywali starszą kobietę o jej stan zdrowia. Prosząc o pokazanie dokumentacji medycznej, ustalili miejsce przechowywania pieniędzy. Następnie zaproponowali badanie stanu zdrowia. W tym czasie oszustka skradła z sąsiedniego pomieszczenia 1500 złotych.

Według opisu poszkodowanej mężczyzna miał około 50 lat, 170 cm wzrostu, krótko ostrzyżone włosy koloru ciemny blond. Nosił ciemne okulary i ubrany był w ciemna kurtkę. Jego wspólniczka miała około 50 lat, 160 cm wzrostu, krótkie ciemno blond włosy i była średniej budowy ciała.

Informacje i spostrzeżenia, które mogą pomóc w identyfikacji oszustów, można kierować pod nr tel. 32 6738 255 lub 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl. lub za pomocą formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie KPP Zawiercie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *