Policjanci z Zawiercia uratowali dwie osoby z pożaru

Wczoraj w godzinach nocnych doszło do pożaru w jednej z kamienic przy ul. Aptecznej w Zawierciu. Pierwsi na miejscu byli zawierciańscy policjanci. Mundurowi z płonącego lokalu uratowali dwie osoby.

Z mieszkania na pierwszym piętrze wydobywał się ogień, a ludzie wołali o pomoc. Policjanci wbiegli do zadymionego budynku, wyważyli drzwi od mieszkania i – czołgając się – wyciągnęli z wnętrza mieszkania dwie osoby.

Po przekazaniu 38-letniej kobiety i o rok młodszego mężczyzny pod opiekę przybyłych na miejsce pozostałych służb ratunkowych, policjanci ponownie weszli do środka i wspólnie ze strażakami sprawdzali, czy w budynku znajdują się jeszcze jakieś osoby. W jednym z mieszkań obecny był mężczyzna z dwoma nastoletnimi córkami.

Wszyscy mieszkańcy zostali bezpiecznie wyprowadzeni z kamienicy i udzielono im niezbędnej pomocy medycznej. W wyniku pożaru ucierpiało łącznie 7 osób, w tym dwaj interweniujący policjanci. Na szczęście obrażenia większości z nich były niewielkie i nie wymagali hospitalizacji. Obecnie w szpitalu pozostaje jedna osoba.

Postawa sierż. Łukasza Szczepary i st. post. Krzysztofa Siwka z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego zawierciańskiej jednostki zasługuje na uznanie i jest dowodem na to, że słowa policyjnej roty „(…) strzec bezpieczeństwa Państwa i obywateli, nawet z narażeniem życia. (…)” to nie teoria, a praktyka.

Źródło: KPP Zawiercie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *