Policjanci ze Szczekocin rozmawiali w szkołach o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Już za kilkanaście dni rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Będą trwały od 11 do 24 lutego. Dla dzieci i młodzieży szkolnej to upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny, policjanci z komisariatu w Szczekocinach – jak co roku – dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę. Wszystko po to, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.

Funkcjonariusze odwiedzali dzieci i młodzież w szkołach w Szczekocinach, Rokitnie i Goleniowach. Podczas rozmowy funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w okresie ferii zimowym. W szczególności zwrócili uwagę na zabawy śniegiem oraz na lodowisku. Mundurowi przestrzegali młodzież przed zabawami na zamarzniętych jeziorach, poruszyli również tematykę związaną z prawidłowym zachowaniem w życiu codziennym. Ponadto zwrócili uwagę na bezpieczne poruszanie się po drogach i chodnikach.

Młodzież i dzieci w czasie spotkania wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i chętnie odpowiadały na pytania policjanta. Uczestnicy spotkań oświadczyli, że będą przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, aby tegoroczne ferie zimowe były bezpieczne i mile wspominane.

Foto: Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczekocinach, Zespół Szkół Społecznych w Rokitnie i Goleniowach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *