Policjant z Łaz w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego traktorzystę

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Łaz, który w czasie wolnym zatrzymał kompletnie pijanego kierującego ciągnikiem rolniczym. 18-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

W Woli Libertowskiej (gm. Żarnowiec) uwagę policjanta, który tego dnia był po służbie, przykuły niebezpieczne manewry kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni. Widząc całą sytuację, policjant natychmiast podjął interwencję. Kilkaset metrów dalej udało mu się doprowadzić do zatrzymania ciągnika. Od kierującego czuć było woń alkoholu. W związku z tym funkcjonariusz powiadomił o całej sytuacji dyżurnego zawierciańskiej Policji, który wysłał na miejsce policjantów z drogówki.

– Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nastolatek nie posiadał także prawa jazdy. Traktor, którym jechał po drodze publicznej nie był zarejestrowany i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.Teraz za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem – poinformowała zawierciańska policja

Info: KPP Zawiercie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *