Zawiercie 112

Poszukiwania pumy i jej właściciela w powiecie zawierciańskim. Zoo: to był horror. RDOŚ: warunki były odpowiednie

W powiecie zawierciańskim trwają poszukiwania pumy i jej właściciela. Zwierzę – na mocy decyzji sądu – miało zostać odebrane właścicielowi, ale ten uciekł z pumą do lasu.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Policjanci szukają pumy i jej właściciela na terenie gminy Ogrodzieniec

– Kochani, bardzo ciężka sytuacja, zoo ratuje pumę, która została przekazana nam postanowieniem sądu w Zawierciu w lutym. Dziś puma- utrzymywana w strasznych warunkach- została przez byłego właściciela uprowadzona. Przeszliśmy horror, ale działamy, pomożemy, żeby zwierzę bezpiecznie trafiło do naszego zoo – przekazali przedstawiciele zoo za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z drugiej strony na Facebooku opublikowano wyniki kontroli (z końca 2019 roku) Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach. Wynika z niej, że właściciel zwierzęcia zapewnia pumie warunki określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie niebezpiecznych gatunków.

Sprawa na pewno będzie miała swój ciąg dalszy.

Foto: zdjęcie poglądowe/Pixabay

5 thoughts on “Poszukiwania pumy i jej właściciela w powiecie zawierciańskim. Zoo: to był horror. RDOŚ: warunki były odpowiednie

 1. Puma ma kochającego właściciela i ma doskonałe warunki. Kot nie stwarza problemów i nie okazuje agresji. To jest skandal żeby zabierać zwierzę od kochającego właściciela. Ile jest osób, które posiadają jadowite węże, pająki lub inne groźne gady i nikt im nie odbiera. Czemu ta pani z zoo nie jeździ po pająki? Tylko dręczy niewinnego człowieka?komu zawinił ten człowiek i ten kot?

 2. Od kiedy w Zoo jest tak dobrze finansowo przecież cały czas proszą o datki. Czy puma będzie miała lepiej w Zoo jak u Pana Kamila nie sądzę. Ale to nie jest najgorsze po zabraniu do Zoo napewno z tęsknoty przestanie jeść i zdechnie czy o to chodzi? Trzeba niszczyć psychikę zwierzaka i człowieka który go kocha nie ma innego wyjścia?

 3. Ja jestem ciekaw komu przeszkadza tak naprawdę ten kot ,z kim z Zawiercia(** kto ma w tym interes **) się dogadały „hieny” z poznańskiego jakby to nazwać 'zoo'?
  Wyciągają ręce po nie swoje ,czemu Zoo z Chorzowa się nie interesuje tym kociakiem?
  Wiem ,że jest to dziki kot ale na nagraniach podczas tego zamieszania ten kot nie atakuje ,nie widać żadnej agresji i widać że 'pani ' dyrektor z Poznania ma więcej władzy niż RDOŚ z Kielc a właśnie co oni na to?
  Może oni się wypowiedzą w obronie tego Pana z Pumą?
  W telewizji zawsze mogą pokazać wszystko na swój sposób ,może wypowie się jakiś sąsiad albo znajomy na ten temat?

 4. Chca za darmo dorwac sie do odchowanego pieknego zwierzecia. To jest barbarzynstwo. Powinni odpowiedziec za to zamieszanie i zaplacic z wlasnej kieszeni. Projekt puma. Zoom tv

  1. To samo pomyślałem mają wytresowane, spokojne i oswojone zwierze za damo bez poświęcenia chocby sekundy na jego tresure lub oswajanie porazka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *