Potrącenie rowerzysty w Brzostku. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś przed godziną 20 w miejscowości Brzostek (gm. Szczekociny)

W wyniku potrącenia przez samochód osobowy ciężkich obrażeń ciała doznał rowerzysta. Mężczyzna ( mieszkaniec Brzostka) został podjęty z miejsca zdarzenia przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a następnie przetransportowany drogą lotniczą do centrum urazowego w Krakowie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczynę tego groźnego zdarzenia. Na miejscu pracowali też strażacy z jednostki OSP Szczekociny, Państwowej Straży Pożarnej Zawiercie (Posterunek Szczekociny) Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policjanci z zawierciańskiej drogówki. Droga była przez jakiś czas całkowicie zablokowana.

3 thoughts on “Potrącenie rowerzysty w Brzostku. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

  1. Proszę wytłumaczyć co 2 zastępy strażaków robiło przy tym wypadku – 12 ludzi ? Marnowali publiczne pieniądze ?

    1. Takie są procedury, że do wypadku zawsze jedzie zastęp „pierwszowyjazdowy” z rejonowej JRG w którym ZAWSZE jest 6 osób i dysponowana jest także najbliższa rejonowa OSP, a poza tym dyspozytor nie wie co tam naprawdę może być przy wypadku, a uwierz mi że jeśli potrzebna byłaby reanimacja poszkodowanego to jest potrzebna duża ilość osób, a po trzecie kilku strażaków jest również potrzebne do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *