Zawiercie 112

Poważny wypadek z udziałem motocykla w Szczekocinach. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Do poważnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i jego pasażerki doszło dziś kilka minut przed godziną 12 na ulicy Żeromskiego w Szczekocinach. Na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wynika ze wstępnych informacji, kierujący motocyklem „trójkołowcem” na remontowanym odcinku drogi krajowej numer 78 w miejscu, gdzie ruch odbywał się wahadło z nieustalonych przyczyn, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w przydrożne bariery. Na miejsce zadysponowano JRG PSP Zawiercie Posterunek Szczekociny, OSP Szczekociny oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Pilnej pomocy medycznej wymagała kobieta, będąca pasażerką, do której natychmiast wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Katowic. Poszkodowana została przetransportowana drogą powietrzną do szpitala w Sosnowcu, natomiast kierujący motocyklem 57- letni mężczyzna został przebadany na miejscu, przez naziemny zespół ratownictwa medycznego ze Szczekocin.

Na czas lądowania i startu maszyny, na odcinku, na którym doszło do wypadku, DK 78 była całkowicie zablokowana. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni teraz prowadzone postępowanie.


FILM ze startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z miejsca wypadku poniżej:

 

Exit mobile version