Prezydent wdroży program „Bezpieczne Zawiercie”

Oprócz finansowego wspierania Policji i Straży Pożarnej (Państwowej Straży Pożarnej i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej), Urząd Miejski w Zawierciu planuje w kolejnych latach nowe inicjatywy związane z bezpieczeństwem mieszkańców.

W ostatnią sobotę w Zawierciu-Bzowie tamtejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała nowy samochód ratowniczo gaśniczy. Pojazd jest wyposażony m.in. w maszt oświetleniowy, agregat inwertorowy oraz pompę pływającą. Nowe auto kosztowało 270 tys. zł.

Środki pochodzą z Urzędu Miejskiego (110 tys. zł), Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Kluczyki do nowego auta wręczył druhom Witold Grim, prezydent Zawiercia.

– W porównaniu z poprzednią kadencją zainwestowaliśmy w bezpieczeństwo mieszkańców o 1 milion 400 tysięcy złotych więcej, niż nasi poprzednicy. Ten zakup to jedno z zadań, które realizowaliśmy w tym zakresie. Zainwestowane środki widać nie tylko w Bzowie, ale także w innych dzielnicach miasta – powiedział prezydent Witold Grim.

Co ważne, miasto w kolejnych latach planuje przeznaczyć kolejne środki finansowe na szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców. Prezydent zapowiada między innymi dalsze wyposażanie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt ratowniczy i pożarniczy, czy też dofinansowanie zakupu sprzętu dla Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji.

Nowością będzie program Bezpieczne Zawiercie, który ma zostać wdrożony. W planach jest rozbudowa oświetlenia miejskiego i monitoringu, kursy samoobrony dla kobiet i seniorów oraz kursy pierwszej pomocy dla dzieci.

Sfinansowano ze środków KWW Witolda Grima Zawiercie bez podziałów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *