Problemy z wodą w Zawierciu. Podsumowanie akcji pomocowej

Sztab kryzysowy koordynował pracę wszystkich służb związaną z zaopatrzenie mieszkańców w wodę pitną i gospodarczą. Urząd Miejski w Zawierciu podsumował akcję.

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wydało w różnych lokalizacjach mieszkańcom ok. 32 tys. litrów wody butelkowanej. W sześciu beczkowozach RPWiK wydał mieszkańcom ok. 500 tys. litrów wody pitnej po przegotowaniu.

Łącznie zaangażowanych zostało 9 wozów strażackich z zawierciańskich Ochotniczych Straży Pożarnych. Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu wydał pasażerom łącznie 500 litrów wody w 1000 butelkach.

Ponadto w akcję dostarczania wody do najbardziej potrzebujących mieszkańców Zawiercia zostały zaangażowane również: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Brały w niej udział Państwowa Straż Pożarna oraz zawierciańskie Ochotnicze Straże Pożarne z Kromołowa, Marciszowa, Żerkowic, Blanowic, a także OSP Pomrożyce. Byli zaangażowani również funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz wolontariusze.

Czytaj również: Woda w Zawierciu zdatna do picia. Miasto wydało nowy komunikat

One thought on “Problemy z wodą w Zawierciu. Podsumowanie akcji pomocowej

  1. Ładnie i pięknie to podsumowane CHODZI o to że dzielnica stary rynek a konkretnie ul Marszałkowska tylko w piątek wydawano w siedzibie Strazy Miejskiej pare butelek wody i prawdopodobnie też w piątek w godzinach wieczornych był beczkowóz z wodą o czym nie bylismy powidomieni poprostu dzielnica stary rynek nie była ujeta w informacjach gdzie można się zaopatrzyć w wodę kto dowiedzial sie tzw.pocztą pantoflową to zaopatrzył sie w wode a reszta w tym osoby starsze bez dostępu do internetu nie miały mozliwości zaopatrzyć się w wode mówiąc osiedle stary rynek zostało potraktowane tak jak to się mówi jako Patologia jak to jest postrzegane w opiniach pozostałych mieszkańców a tu tez zyją ludzie w większości starsi A z resztą co ma do tego patologia wszyscy chcą żyć prawdopodobnie na terenie całego miasta były co jakiś czas komunikaty a nasza dzielnica pozostawiona zostala sama sobie czy to tak miało wyglądać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *