Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku w Skarżycach

Prokuratura Rejonowa w Zawierciu prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w poniedziałek (4 listopada) na drodze pomiędzy Pieckami a Skarżycami. 

Do tragedii doszło około godziny 15. Trzech 19-letnich mieszkańców gminy Kroczyce jechało seatem leonem, który uderzył w ciężarówkę. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierowca osobówki – na łuku drogi – stracił panowanie nad pojazdem i przejechał na przeciwny pas ruchu. Dwaj nastolatkowie zginęli na miejscu. Trzeci był reanimowany, ale nie udało się go uratować.

Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Przyczynę i okoliczności tego tragicznego wypadku ma wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożną jazdę.

Śmiertelny wypadek w Zawierciu – Skarżycach [ZDJĘCIA]

Foto: KPP Zawiercie

2 thoughts on “Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku w Skarżycach

 1. Mijaliście tą drogą jakiegoś tira albo autobus kiedyś? Ja tam jeżdżę codziennie. Ta droga się nie nadaje do ruchu dużych samochodów. Jest za wąska. Jeszcze piękne drzewo na ostatnim zakręcie przed Skarżycami. Jak problem jest w tym drzewie, że jest ważniejsze niż widoczność na zakręcie, niż życie kolejnych ludzi? Może i szybko jechali a może nie. Nie wiesz tego. Jedno wiem, że ta droga nie nadaje się dla ruchu tylu ciężarówek ile tam jeździ. Dlaczego tam jeżdżą tiry. Tranzyt przez poboczne wioski. Przed czym uciekają z głównych dróg? Nawet doświadczonemu kierowcy łatwo się wystraszyć gdy wyjedzie zza zakrętu na wąskiej wiejskiej drodze a tam tir jedzie środkiem z przeciwka. Nawet nie trzeba zbytnio szybko zasuwać.

  1. po pierwsze, był wypadek w Żerkowicach i cały ruch przeszedł na tą drogę.
   po drugie, tiry i autobusy często jeżdrzą tą drogą, głównie jak są zatory lub korki w Żerkowicach.
   po trzecie droga wcale nie jest taka wąska bo duże samochody się tam mijają.
   po czwart ten zakręt jest nie wyprofilowany więc zwykłym samochodem max 80km/h można jechać jak jest sucho, jal mokro to 70 max.
   po piąte, to prokuratura prowadzi śledztwo i jeszcze nie wiadomo jakie są przyczyny. moze samochód był nie sprawny, może brawura moze coś innego, prokuratura to ustali.
   po ostatnie proszę przyjąć wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych w wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *