Prokuratura umarza śledztwo w sprawie rzekomego ataku na taksówkarza w Zawierciu

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu umorzyła postępowanie dotyczące rzekomego ataku na taksówkarza w Zawierciu. Według mężczyzny napastnikiem miał być… prezydent miasta Łukasz Konarski. Prokurator prowadzący sprawę zebrał obszerny materiał dowodowy, ale na jego podstawie nie potwierdzono, że doszło do takiego zdarzenia. Mało tego, okoliczności rzekomego ataku są mało prawdopodobne.

– Uzasadniając swoje rozstrzygnięcie prokurator stwierdził, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie pozwolił na potwierdzenie czy też uprawdopodobnienie okoliczności wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie i tym samym nie dostarczył danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie zaistnienia czynów wskazanych w tym zawiadomieniu – przekazał prokurator Piotr Wróblewski z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski podkreśla, że sprawa ma drugie dno. – W Zawierciu są osoby, które za wszelką cenę chcą mnie oczernić. To ludzie, którzy w poprzednich latach mieli wpływ na sytuację w mieście i od momentu, gdy jestem prezydentem, w różny sposób próbują mnie zdyskredytować w oczach mieszkańców. Na szczęście w tej sprawie prawda zwyciężyła – zaznacza Łukasz Konarski.

Zapowiada również podjęcie kroków prawnych wobec osób, które naruszyły jego dobra osobiste.

Foto: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *