Zawiercie 112

Przychodnia przy ulicy Niedziałkowskiego w Zawierciu do likwidacji

Dwie poradnie (dziecięca oraz ginekologiczno – położnicza) zostaną przeniesione z budynku przy ulicy Niedziałkowskiego w Zawierciu. Pierwsza do Przychodni Centrum, a druga do przychodni przy ulicy Piłsudskiego. Tym samym przychodnia przy ulicy Niedziałkowskiego przestanie istnieć. Taką decyzję podjęli powiatowi radni.

Ta decyzja jest związana z uchwałą dotyczącą zmian w statucie Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Przeciwni takiemu rozwiązaniu byli radni, którzy są ekspertami w branży medycznej – Jarosław Kleszczewski, Teresa Mucha – Popiel oraz Maria Milejska. Wskazywali m.in. na to, że przed podjęciem takiej uchwały nie zapytano o zdanie pacjentów, a decyzję podjęła już wcześniej dyrekcja szpitala. Radni podkreślali, że nie ma ekonomicznych przesłanek do likwidacji tej przychodni.

Kontrargumenty przedstawił reprezentujący szpital dr n. med. Dariusz Jorg, który w rzeczywistości zarządza lecznicą.

Pisaliśmy o tym tutaj: Szpital Powiatowy w Zawierciu ma nowego szefa. Zarządza z tylnego siedzenia

Dariusz Jorg stwierdził, że przeniesienie poradni nie zmniejszy dostępności do lekarzy, tylko ją poprawi. Podkreślał, że dąży do tego, by pacjenci – przychodząc do lekarza – mogli w jednym miejscu uzyskać poradę i wykonać niezbędne badania.

Radni już podjęli decyzję, więc klamka zapadła. Co z budynkiem przy ulicy Niedziałkowskiego? Starosta zawierciański Gabriel Dors przekazał, że rozmawia na ten temat z Urzędem Miejskim w Zawierciu (parking przed budynkiem należy do miasta). Niewykluczone, że przeniosą się tam pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

Foto: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *