Remont basenu miejskiego w Zawierciu. Ruszyły już prace

Ruszył remont basenu miejskiego w Zawierciu. Od wielu lat obiekt, który znajduje się przy ulicy Sienkiewicza był – łagodnie mówiąc – zaniedbany. Teraz ma to się zmienić. Basen ma wyglądać jak przystało na XXI wiek.

– Basen całkowicie zmieni swoje oblicze. Dookoła zostanie zbudowany drewniany podest z barierą ochronną. Wymienimy powierzchnię chodników na niemal całym terenie basenu. Zamontujemy elementy małej architektury – nowe ławki, kosze oraz leżaki. Na basenie będą świecić nowe, ekologiczne lampy solarne. Zdemontowano starą trybunę, która zagrażała bezpieczeństwu użytkowników. Zamiast tego pojawi się trawnik i utwardzona powierzchnia. Zamontujemy też piaskownice dla dzieci. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy etap zakończy się wraz z początkiem wakacji – przekazał na Facebooku prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Wykonawcę remontu wyłonił przetarg. Inwestycję realizuje zakład BUD-REM Tomasz Skipirzepa z Zawiercia. Koszt najważniejszego etapu wynosi ponad 272 tysiące złotych brutto.

Foto: UM w Zawierciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *