Zawiercie 112

Śmiertelne pobicie w Łazach. Kacper B. został oskarżony. Grozi mu dożywocie

Prokuratura Rejonowa w Zawierciu skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Kacprowi B. Chodzi o śmiertelne pobicie, do którego doszło w Łazach w 2012 roku.

Podczas śledztwa ustalono, że 24 lutego 2012 roku w godzinach nocnych 20-letni wówczas Kacper B. przebywał w barze w Łazach w towarzystwie swojej dziewczyny i znajomych. W pewnym momencie w sali tanecznej baru doszło do awantury pomiędzy oskarżonym i 30-letnim Damianem S. W trakcie szarpaniny Kacper B. uderzył pokrzywdzonego, a ten upadł na posadzkę. Następnie oskarżony kopał pokrzywdzonego po całym ciele, w tym po głowie. Damian S. stracił przytomność i został przewieziony do szpitala w Zawierciu, gdzie zmarł 6 marca 2012 roku.

Sekcja zwłok wykazała, że Kacper B., w wyniku zadawanych ciosów, spowodował u pokrzywdzonego poważne obrażenia głowy w postaci stłuczenia mózgu i złamań kości czaszki. Według biegłych z zakresu medycyny sądowej, te obrażenia skutkowały zgonem Damiana S.

Bezpośrednio po pobiciu Damiana S. oskarżony opuścił bar, a później ukrywał się przed organami ścigania. Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany na terytorium Wielkiej Brytanii i w kwietniu 2019 roku przekazany polskim organom ścigania.

Przesłuchany przez prokuratora pod zarzutem śmiertelnego pobicia Kacper B. nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Kacper B. nie był w przeszłości karany.

Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

One thought on “Śmiertelne pobicie w Łazach. Kacper B. został oskarżony. Grozi mu dożywocie

  1. Damian S. Zmarł na skutek bezczynności służby zdrowia, która od momentu przewiezienia do szpitala, zajęła się pacjentem dopiero po 6 godzinach. Przez te 6 godzin mężczyzna leżał na nosząc na korytarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *