Śmiertelny wypadek na DK78 w Zawierciu. Bus zderzył się z tirem

Dwie osoby zginęły w wypadku na DK78 w Zawierciu (ulica Jurajska, okolice stacji paliw). Bus zderzył się tam z samochodem ciężarowym. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Ten odcinek można objechać przez Skarżyce. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz prokurator, strażacy z PSP oraz OSP Żerkowice. OSP Marciszów zabezpiecza rejon Zawiercia.

Wiadomo, że dwie osoby, które podróżowały busem to mężczyzna i kobieta (w wieku powyżej 40 lat). Byli spoza powiatu zawierciańskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie zatrzymali się przed znakiem STOP.

WIĘCEJ INFORMACJI I ZDJĘĆ

16 thoughts on “Śmiertelny wypadek na DK78 w Zawierciu. Bus zderzył się z tirem

  1. Nikt tam nikogo nie wyprzedzał Kierowca busa nie zatrzymał się na STOPIE A kierowca ciężarówki jechał główną drogą, załadowany pod sam sufit (13t załadunku), na dodatek na zakręcie. Logika sama podpodwiada co było dalej. Błąd kierowcy busa, niestety tragiczny.

  2. Właśnie dobrze , ze szuka kontaktu z rodziną. Wywalczy bardzo duże odszkodowanie z OC sprawcy. Pieniądze z odszkodowania napewno przydadzą się dzieciom, które biedne zostały bez rodziców .

    1. A wiesz kto był sprawcą? Człowieku nie było Cię tam a komentujesz nie znając sprawy. To oni wyjechali na pewną śmierć. Jak kierowca ciężarówki jadąc GŁÓWNĄ drogą jeszcze na zakręcie miał zahamować, no powiedz mi jak ? Bo dla mnie to jest nierealne. On nie ustąpił pierwszeństwa, wyjechał pod samą ciężarówkę. Musiałby chyba się teleportowac żeby przeżyć

  3. Niestety jak się jedzie na trzeciego albo wyprzedza na ciągłej tak niestety jest. Gdyby jeden z kierowców co spowodował wypadek jechał zgodnie z przepisami nie było by wypadków nic tu nie ma do tego że to Żerkowska, każda droga taka sama tylko ludzie są różni, z rozumem albo bez.

  4. Tam są ciągle wypadki!!!! Ile jeszcze musi ludzi zginąć ile jeszcze musi być wypadków które kończą się tragicznie żeby wreszcie coś zrobili z tą Przeklęta drogą Żerkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *