Śmiertelny wypadek na DK78 w Zawierciu. Nowe fakty

23-letnia kobieta zginęła w wypadku na drodze krajowej nr 78 na wyjeździe z Kromołowa w kierunku Żerkowic. Mieszkanka Szczekocin najechała na tył bmw, straciła panowanie nad pojazdem, następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym. Droga była zablokowana przez 7 godzin.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.40 na ulicy Jurajskiej w Zawierciu-Kromołowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadąca osobowym volkswagenem polo 23-latka, najechała na tył zatrzymanego bmw, którego kierowca czekał na możliwość kontynuowania jazdy. Następnie kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki scania. Mieszkanka Szczekocin zginęła na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku i sporządzili wymaganą dokumentacje. Teraz zawierciańscy śledczy będą ustalać dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Na tym odcinku drogi krajowej nr 78 przez 7 godzin był wstrzymany ruch.

W wypadku zginęła młoda kobieta, która pracowała w KP PSP w Zawierciu i należała do OSP Szczekociny. Jednostki OSP z całego powiatu zawierciańskiego składają kondolencje.

Czytaj również: Śmiertelny wypadek na DK78 w Zawierciu. Zginęła 23-latka z OSP Szczekociny

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek za kierownicą, a także o koncentrację, szczególnie w godzinach, kiedy na drogach panuje wzmożony ruch. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego pozwoli bezpiecznie dojechać do celu.

Źródło: KPP Zawiercie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *