Śmiertelny wypadek w Skarżycach. Zginęło trzech 19-latków

Tragedia na drodze pomiędzy Skarżycami a Pieckami w Zawierciu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca seata, na łuku drogi, stracił panowanie nad autem i samochód uderzył bokiem w ciężarówkę. Zginęło trzech mężczyzn w wieku 19 lat. Cała trójka to mieszkańcy gminy Kroczyce.

Czytaj również: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wypadku w Skarżycach

To czarny dzień na drogach w Zawierciu, ponieważ wcześniej na ulicy Jurajskiej w Żerkowicach doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego węgiel i samochodu dostawczego. Poszkodowane zostały dwie osoby.

 

36 thoughts on “Śmiertelny wypadek w Skarżycach. Zginęło trzech 19-latków

 1. Co za ludzie nie rozumiem jak można pisać takie rzeczy nie znam wgl tych chłopaków ale współczuje ich rodzinom co teraz przezywaj . A wasze komentarze to skandal o jechał za szybko o bo młody to coś o pewnie jechał 100km na h wyrzygiwanie błędów gdzie to jest nie potrzebne bo ich już nie ma zamiast współczuć to lepiej dopierdzielic jeszcze bardziej . Lepiej się zastanowić co się pisze bo jak wy byście się czuli jak by to była wasza bliska osoba i czytaliście takie komentarze

 2. Proponuję każdemu kto wylewa te rzygowiny, by sobie pomyślał że to jego rodzina umiera, bo naturalna selekcja, bo ktoś jechał za szybko, bo to, bo tamto

 3. Szkoda, wielka tragedia ale niestety tak to jest jak młodociany 19-letni chłopiec ledwo odbierze prawko i już ma się za mistrza rajdowego pomimo braku doświadczenia. Do tego co gorsza jechało ich tam trzech, a w tym cielęcym wieku jeden przed drugim się popisuje, cwaniakuje i jeden drugiego nakręca, zgrywają twardzieli przed sobą nawzajem, widać zresztą po prędkości że chciał zaistnieć/przycwaniakować i rozpędził resoraka do ogromnej szybkości, po czym nie dał rady go opanować i się rozbił. No niestety, pomimo że artykuł pisze o „19-letnich mężczyznach” prawda jest taka że 19-latek to żaden mężczyzna, ale młode i nieodpowiedzialne dziecko bez rozsądku które nie powinno bawić się samochodem jak zabawką. Właśnie dlatego nie powinno się wsiadać nigdy do auta jeśli widzisz że dzieciak będzie je prowadził. Przykro to pisać ale zachował się jak drogowy bandyta, gdyby ten rozpędzony przez niego resorak wbił się w osobówkę zamiast tira to oprócz pasażerów zabiłby innych ludzi.

  1. Zachowaj to te „ przypuszczenia dla siebie „ i za nim napisałeś taki komentarz mogłeś 3 razy walnąc się w łeb i przemyśleć to co piszesz

 4. a dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że DROGA SAMA W SOBIE to standal !!!. Za wąska , brak poboczy, popękana.
  Ktoś przeżarł publiczne pieniądze w fazie budowy , a my ryzykujemy życie przez tych dziadów !

  1. Oczywiście szkoda 3 młodych ludzi,ale jak jest wąska droga,to się jedzie ostrożnie!!Nie usprawiedliwiaj ich!!Naturalna selekcja!!

  2. Na złej drodze jedzie się 40km/h a nie jak podejrzewam (pewnie ze 100)tak, że można zabić siebie i dwóch kolegów. Najlepsze drogi i najbezpieczniejsze samochody nie zapobiegną głupocie.. Do kółka należy doróść, mieć minimum wyobraźni i wiedzieć że jazda to nie gra komputerowa…

  3. To trzeba po takiej drodze jechać powoli. Żadna droga jeszcze nikogo nie zabiła, tylko człowiek człowieka.

 5. I nie było żadnych drzew! Jechali za szybko, nie uwzględniając warunków drogowych! To są samobójcy. Tym razem chociaż nie zwalą winy na drzewa!

 6. No cóż, selekcja naturalna. Zero znajomości podstawowych praw fizyki i aerodynamiki. Trzech potencjalnych bandytów drogowych i zabójców na drogach powiatu i kraju mniej.

  1. Bandytą to ty jesteś deb..u! Jak można nazwać bandytami pasażerow, którzy zginęli! Nawet nie wiesz czy mieli prawo jazdy, a już napewno jak jezdzili! Nie mierz wszystkich swoją miarą, bo widocznie Ty w wieku 19 lat byłeś bandytą na drodze skoro wszystkich wrzucasz do jednego worka.. W pisaniu debilnych komentarzy każdy mocny, a nie jedno ma na pewno za skórą… Kto w ogóle pozwala na takie debilne komentarze! powinny być od razu usuwane, bo żal tylko tych rodzin które straciły najbliższych..

 7. Wąska, kręta droga nieprzystosowana dla ruchu powyżej 3.5 T.
  W tym zakręcie powinno być ograniczenie do 60 km/h oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych na tym odcinku.
  Dla służb: ul. Jurajska od Przyłubska, skrzyżowanie z DK78 w okolicy stacji Orlen Kalinówka, brak znaków informujących o końcu drogi z pierwszeństwem przejazdu, znaku ustąp pierwszeństwa z tabliczką 200 m. oraz widocznego znaku stop.
  Czekamy na kolejną tragedię?

  1. Dokładnie… A gdyby to było małe autko.. Za kierownicą młoda mama a z tyłu 2 małych dzieci… W domu czeka mąż i ojciec

 8. To nie tylko Zawiercie, w całym kraju słyszymy o wypadkach z udziałem młodych kierowców. Totalnie nie douczeni i brawurowi giną jak muchy.

 9. Trochę mi żal chłopaków, ale gdyby jechali wolno, to Leon nie wpadłby w poślizg i wszyscy by dojechali na miejsce. A tak natura musiała zadziałać i wyeliminować pule złych genów.

   1. Ewa należy do tej samej grupy matołów. Chłopaków nie szkodą dobrze że nikt z bliskich nie jechał.

  1. Szkoda tylko, że za te złe geny kierowcy zapłacili jego koledzy. Dlatego ja gdy jadę jako pasażer i widzę , że kierowca jest nieodpowiedzialny to od razu proszę o zatrzymanie się i wysiadam. Wolę iść na piechotę i dotrzeć do celu później, niż zmienić cel podróży na szpital lub cmentarz. Niech ofiary spoczywają w pokoju. Straszna tragedia. (*)(*)(*)

 10. Niestety ale Zawiercie to zagłębie debili i frustratów drogowych – pisze to jako mieszkaniec dlatego wiem co się tu dzieje na drogach.

  1. Moze nie jestem z tego miasta a tylko z powiatu ale doskonale wiem o czym mówisz. Wracam z pracy z Dąbrowy nocą, za oknem deszcz , a tu jakiś bałwan w Audi z rejestracją SZA od Ciągowic zasuwa za mną z włączonymi światłami drogowymi(w lusterko nie spojrzę bo mnie oślepia). Dojechałem do Turzy i tuż przed zwężeniem drogi wyprzedza mnie bez kierunkowskazów. Zgubiłem go w Zawierciu jak skręcał. Żałuje tylko że nie spisałem całej rejestracji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *