Stan zagrożenia epidemicznego w Zawierciu. Przydatne informacje

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zawierciu opublikowano kolejny komunikat Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego.

Szanowni Państwo, dziękuję wszystkim za działania podejmowane w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. Mieszkańcom (za akcję „zostaję w domu”), wszystkim zaangażowanym w działania pomocowe, a także tym osobom, które w tej nadzwyczajnej sytuacji nie mogą pracować zdalnie.

Przypominam o tym, że działa specjalna infolinia (numer telefonu: 666023119. Można dzwonić także pod numer 986), dzięki której można uzyskać szczegółowe informacje na temat podejmowanych przez nas działań, w tym m.in. udzielania pomocy osobom samotnym i chorym, które do tej pory nie były objęte opieką MOPS Zawiercie.

Zakupy na telefon realizuje sklep przy ulicy Targowej 2 (nr tel. 604089819 lub 326722266). Można umówić się na konkretną godzinę odbioru pomiędzy 6 a 20.30 i nie stać w kolejce. Jednocześnie wszystkie sklepy, które są zainteresowane dowozem zakupów, mogą się do nas zgłaszać. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zapewni maseczkę i rękawiczki dla kierowcy. Numer telefonu: 666023119. W przypadku pytań można kontaktowaćsię także z Wydziałem Komunikacji Społecznej. Numer telefonu: 666023117.

Stworzyliśmy także specjalną listę punktów, które oferują jedzenie z dowozem. Można ją znaleźć tutaj: https://bit.ly/3cWNNXA

Swoją pomoc (m.in. na zasadzie bezpłatnego pogotowia zakupowego dla osób starszych) zaoferowali też harcerze z Hufca Ziemi Zawierciańskiej, a w stałej gotowości są strażacy z OSP. Jeśli ktoś chce dodatkowo pomóc, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 666023117.

Poniżej przydatne linki:

OPIEKA MEDYCZNA

ZUS, URZĄD SKARBOWY, POCZTA POLSKA

POCIĄGI, AUTOBUSY, SAMOLOTY

Poprzedni komunikat: https://bit.ly/2TPJqWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *