Strefa Zdrowia w Zawierciu. Idź na badanie, zanim będzie za późno

To dobry moment na noworoczne postanowienia. Na liście celów do zrealizowania nie może zabraknąć dbania o własne zdrowie, tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że cukrzyca oraz nadwaga i otyłość to epidemie XXI wieku. Wystarczy jedno badanie, które da nam jednoznaczną odpowiedź czy jesteśmy zagrożeni, a jeśli tak, to jak poradzić sobie z tym problemem.

Statystyki są bardzo niepokojące. 2 na 3 pacjentów ma nadwagę lub jest otyłych, natomiast 1 na 11 leczących się osób ma problem z cukrzycą. Firmy Telecare S.A. oraz EMI-MED (ul. Huldczyńskiego 16a w Zawierciu) organizują bezpłatne badania, dzięki którym dowiemy się czy jesteśmy w grupie ryzyka.

Warunki, które trzeba spełnić, by zostać przebadanym, są bardzo proste: wystarczy mieszkać w województwie śląskim i być aktywnym zawodowo. W przypadku badań dotyczących cukrzycy Telecare i EMI-MED zapraszają osoby w wieku od 35 do 64 lat, a jeśli chodzi o nadwagę i otyłość – program obejmuje mieszkańców regionu, którzy mają od 18 do 40 lat.

To jednak nie wszystko, ponieważ osoby, u których stwierdzona zostanie nadwaga lub otyłość, zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu programu. Dzięki temu mogą liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem.

Program jest sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejskiego Funduszu Społecznego). Potrwa do 2021 roku. Zainteresowane osoby mogą już teraz zgłosić się do Telecare S.A. i EMI-MED przy ulicy Huldczyńskiego 16a w Zawierciu. Lepiej zrobić to, zanim będzie za późno.

(INFORMACJA PRASOWA)

One thought on “Strefa Zdrowia w Zawierciu. Idź na badanie, zanim będzie za późno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *