Świetny finisz Viretu CMC Zawiercie

Piłkarze ręczni z Zawiercia zanotowali na koniec roku dwa ważne zwycięstwa z drużynami z Kielc. W efekcie mają tylko 3 punkty straty do czwartego w tabeli zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego. Celem Viretu CMC jest natomiast miejsce w pierwszej piątce grupy D I ligi.

Zawiercianie przed własną publicznością rywalizowali z AZS-em UJK Kielce. Wysoko przegrywali, ale potrafili odrobić straty i spotkanie zakończyło się remisem – po 31. W rzutach karnych lepsi byli gospodarze. W ostatniej w tym roku serii spotkań Viret CMC rywalizował na wyjeździe z drużyną SMS ZPRP Kielce. Szczypiorniści z Zawiercia wygrali 29:25.

– W tej chwili mamy tyle punktów, że spokojnie możemy przygotowywać się do drugiej rundy. Jestem zadowolony z postawy zespołu, ponieważ nikomu nie odpuściliśmy, zawsze walczyliśmy do końca. Były też spotkania, w których ktoś mógłby powiedzieć, że nie mamy już szans na punkty, tymczasem ruszaliśmy w pogoń i potrafiliśmy wygrać. Zespół pokazał, że jest mocny psychicznie – powiedział trener Viretu CMC Mariusz Szczygieł, cytowany przez oficjalny serwis klubowy viretzawiercie.pl.

Foto: Paula Sobota (Miasto Zawiercie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *