Tour de Pologne 2020 w powiecie zawierciańskim TRASA i UTRUDNIENIA

Już w środę 5 sierpnia drogami powiatu zawierciańskiego będzie przebiegał jeden z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego 77. Tour de Pologne UCI World Tour. W czasie wyścigu należy spodziewać się utrudnień i zmian w organizacji ruchu.

Jeden z odcinków drogi biegnie przez powiat zawierciański. W pobliżu trasy wyścigu będą występować utrudnienia. Od godziny 14 planowane jest całkowite zamknięcie ruchu pojazdów na wyznaczonych ulicach naszego powiatu.

  • Kolarze wjadą na teren powiatu zawierciańskiego ulicą Sobieskiego w Chruszczobrodzie i przejadą ulicami: Cypriana Kamila Norwida, Jana III Sobieskiego, Adama Mickiewicza, Powiatową (droga wojewódzka 796), następnie będą kierować się ulicą Kościuszki w miejscowości Wysoka, ulicą Zwycięstwa (droga wojewódzka 796) w Ciągowicach, 1 Maja w Turzy, a także ulicą Zawierciańską w Kuźnicy Masłońskiej.
  • Do Zawiercia wjadą ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej, kierując się kolejno ulicami Apteczną, Stary Rynek, Piłsudskiego, Kościuszki, Sienkiewicza, Leśną, Paderewskiego, a następnie wjadą w ulicę Olkuską.
  • Przez Fugasówkę przejadą ulicą Poniatowskiego (droga wojewódzka 791), aby dojechać do Ogrodzieńca ulicą Kościuszki.
  • Następnie przejadą ulicami Wojska Polskiego i Krakowską w Podzamczu, aby znów przejechać przez Ogrodzieniec ulicami Narutowicza, Wschodnią, Olkuską (droga wojewódzka 791), Piastowską, Spacerową, 1 Maja (droga wojewódzka 790),
  • Ostatnie odcinki trasy w powiecie zawierciańskim będą przebiegać przez Mitręgę (drogą wojewódzka 790) oraz Niegowonice – ulice Pilicka i Dąbrowska.

Około godz. 16 trasa wyścigu powinna być już przejezdna dla innych użytkowników dróg. W związku z wymogiem wstrzymania ruchu na trasie przejazdu kolarzy zostaną wyznaczone objazdy, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej uciążliwe.

  • Policjanci proszą kierowców o cierpliwość oraz ostrożną jazdę w pobliżu trasy wyścigu.
  • O szczególną ostrożność i rozwagę proszone są również wszystkie osoby, które będą kibicować kolarzom.
  • Policja apeluje o bezwzględne stosowanie się do poleceń i sygnałów dawanych przez policjantów i inne uprawnione służby.

Źródło: KPP Zawiercie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *