Viret CMC Zawiercie – AZS UJK Społem Kielce 29:33. Sędziowski skandal

Hitowe spotkanie grupy mistrzowskiej II ligi piłkarzy ręcznych poprowadzili sędziowie, którzy mylili się niemiłosiernie. Efekt? Sporo nerwów i niestety przegrana Viretu CMC Zawiercie.

Pojedynek był bardzo wyrównany. Na bramki Daniela Boszczyka i Krzysztofa Bernackiego z AZS-u odpowiadali Marcin Kurzawa, Sergiusz Zagała i Artur Makaruk. W tym meczu było zresztą wszystko – efektowne interwencje bramkarzy (Marcina Pietruszki z Viretu CMC oraz Filipa Jastrzębia i Wojciecha Czerwińskiego z AZS-u), czerwona kartka dla Daniela Matyska czy też poważne kontuzje. Igor Zagała z Viretu CMC stracił zęba, a Piotr Szafarczyk z AZS-u doznał urazu kręgosłupa i trafił na zawierciański SOR.

Niestety było także wiele błędów sędziowskiego duetu z Bochni – Tymoteusza Dobrzańskiego i Wiktora Suchodolskiego. Ostatecznie zawiercianie przegrali 29:33.

Po meczu rozczarowania nie krył trener Viretu CMC – Mariusz Szczygieł (cytat ze strony viretzawiercie.pl):

Rozmawialiśmy po wielu meczach i nie narzekałem na sędziów. Po tym spotkaniu mogę powiedzieć, że nie pamiętam meczu, w którym moi zawodnicy otrzymaliby tyle dwuminutowych kar. Trudno się gra, gdy praktycznie przez cały czas trzeba sobie radzić w osłabieniu. Do tego doszły kuriozalne sytuacje, np. gdy rozpoczynamy kontratak i jest faul, pomimo tego rzucamy bramkę, ale sędziowie jej nie uznają… Później doszły nerwy i brak skuteczności, ale wiem, że wynikało to z wielu wcześniejszych decyzji podejmowanych przez sędziów. Niestety sędziowie nie panowali nad sytuacją, co jest nie do pomyślenia, ponieważ był to hit grupy mistrzowskiej. Odbiło się to na widowisku i wprowadziło chaos w poczynania obu drużyn. 

Zawiercianie wystąpili w składzie (w nawiasach liczba zdobytych bramek): Pietruszka, Koła, Borecki – Kurzawa (9), S. Zagała (6), Makaruk (6), Bomba (3), Wójcik (3), I. Zagała (2), Merta, Matysek, Żelezik, Bednarz, Mroczkowski, Lewandowski, Pawlik.

Foto: viretzawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *