Zawiercie 112

Viret CMC Zawiercie czeka na derby województwa śląskiego

Początek rundy rewanżowej nie jest wymarzony dla piłkarzy ręcznych Viretu CMC Zawiercie. Podopiecznym trenera Mariusza Szczygła nie można odmówić ambicji, ale na razie nie wystarczyło to do tego, by poprawić swój dorobek punktowy.

W meczu z 3. drużyną rozgrywek grupy D I ligi (ORLEN Upstream SRS Przemyśl) – jeszcze w 53. minucie – Viret CMC przegrywał 20:22. W samej końcówce lepiej grali jednak rywale, którzy nie dali sobie wydrzeć wygranej. Najwięcej bramek dla Viretu CMC rzucili: Kacper Cegłowski (6), Jakub Romian (3), Marcin Kurzawa (3) i Jakub Szeląg (3).

Bliżej zdobycia punktów było w Piekarach Śląskich, ponieważ na 5 minut przed końcem to zawiercianie prowadzili różnicą dwóch bramek. Więcej zimnej krwi w decydujących momentach zachowali jednak gospodarze, wygrywając 29:27. Po sześć bramek zdobyli Kurzawa 6 i Sergiusz Zagała, a po 5 – Romian i Cegłowski.

Już w sobotę (27 lutego) zawiercianie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Początek o godzinie 18. Mecz będzie transmitowany na Facebooku.