Viret CMC Zawiercie – Grunwald Ruda Śląska 31:26

Trudno wyobrazić sobie lepszą reklamę piłki ręcznej w Zawierciu. W spotkaniu z Grunwaldem Ruda Śląska było praktycznie wszystko: efektowne bramki i interwencje bramkarzy, czerwona kartka i emocje do ostatnich minut. Gospodarze, po dramatycznym spotkaniu, pokonali rywali w pierwszym spotkaniu grupy mistrzowskiej. Przeczytajcie relację z meczu Viret CMC Zawiercie – Grunwald Ruda Śląska.

Przyjezdni zdecydowanie lepiej rozpoczęli to spotkanie. Na środku rozegrania znakomite zawody rozgrywał wychowanek Viretu CMC Damian Kapral, który jest teraz liderem Grunwaldu Ruda Śląska. Do tego drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Miszki (w czasie kariery zawodniczej grał w reprezentacji Polski) miała w swoich szeregach jednego z najlepszych strzelców II ligi – Michała Niedźwiedzkiego.

Trener Viretu CMC Zawiercie Mariusz Szczygieł miał przed spotkaniem sporo problemów kadrowych. Kontuzje leczą Mateusz Bugaj i Jakub Szeląg (obaj obserwowali spotkanie z perspektywy trybun), Igor Koła i Patryk Merta nie mogli zagrać ze względu na obowiązki służbowe, a kilku graczy Viretu CMC było chorych. Zawierciańska drużyna pokazała jednak, że nie zamierza się poddać.

Wśród gospodarzy starał się inny supersnajper Marcin Kurzawa oraz skrzydłowi – Paweł Wójcik i Artur Makaruk. Pierwszy z nich rzucił w całym meczu 8 bramek (Wójcik i Makaruk po 7), ale zawiercianom długo nie udawało się odrobić strat. Na domiar złego czerwoną kartkę (za trzecią dwuminutową karę) otrzymał jeden z liderów zespołu Igor Zagała.

Na sześć minut przed końcem, po rzucie Kurzawy, gospodarze w końcu wyrównali (26:26), a nieco zaskoczeni rywale stracili jeszcze pięć bramek z rzędu po trafieniach Makaruka i Wójcika.

Viret CMC Zawiercie – Grunwald Ruda Śląska 31:26 (13:17)

Viret CMC wystąpił w składzie: Pietruszka – Kurzawa (8), Wójcik (7), Makaruk (7), S. Zagała (6), I. Zagała (3), Bednarz, Matysek, Bednarczyk, Bomba, Burdziński (w nawiasach liczba zdobytych bramek).