Zawiercie 112

Viret CMC Zawiercie na czwartym miejscu w grupie mistrzowskiej

Zawodnicy Viretu CMC Zawiercie zakończyli zmagania w grupie mistrzowskiej II ligi. Zespół praktycznie do końca sezonu liczył się w walce o awans do I ligi, chociaż rok temu doszło w klubie do rewolucji – nie tylko w składzie, ale także w zarządzie klubu.

Zarówno ja, jak i moi zawodnicy jesteśmy bardzo ambitni i chcieliśmy zająć jak najwyższą lokatę. Ta czwarta jest najgorszym miejscem dla sportowców, ale po spadku z I ligi skład zespołu bardzo się zmienił. Drużyna jest oparta na wychowankach, a udało nam się wkomponować w zespół Michała Bednarczyka, który ma za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi trener Mariusz Szczygieł, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu – viretzawiercie.pl.

W Virecie CMC podkreślają, że 18 spośród 22 zawodników w kadrze to wychowankowie klubu. – Procentuje szkolenie prowadzone w Szkołach Podstawowych nr 3 i nr 6 w Zawierciu. Teraz fantastyczną pracę wykonuje również sztab szkoleniowy Fabryki Handballu. Widać ogromny potencjał – mówi trener Szczygieł. Dodał, że zespół przed sezonem nie był stawiany w roli faworytów, a praktycznie do końca sezonu liczył się w walce o awans.

– W tym sezonie zdecydowanie nie mieliśmy szczęścia, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne – przyznaje trener Mariusz Szczygieł. – Mateusz Bugaj, Michał Bednarczyk i Kuba Szeląg są kontuzjowani od dłuższego czasu. W ostatnich spotkaniach nie mogli zagrać Artur Makaruk oraz Sergiusz Zagała. Nie chcemy jednak gdybać i mówić, co byłoby gdyby wszyscy byli zdrowi. Zawodnicy przez cały sezon bardzo mocno trenowali, a zarząd stworzył do tego odpowiednie warunki. Zespół był bardzo dobrze przygotowany pod względem kondycyjnym, co wiele razy pokazaliśmy w drugich połowach spotkań, często odwracając losy pojedynków. Zawsze graliśmy do końcowej syreny, co docenili nasi kibice, którym w imieniu całej drużyny chciałem bardzo podziękować. Ten doping, który słyszeliśmy podczas spotkań, pokazuje, że piłka ręczna jest w Zawierciu cały czas potrzebna. Ludzie chcą nas oglądać, a my chcemy zapewnić widzom emocjonujące widowiska – podkreśla Mariusz Szczygieł.

Nie wiadomo jeszcze kto będzie występował w drużynie w następnym sezonie. – Rozmawiamy z naszymi zawodnikami na temat ich przyszłości, a zapewne nie zabraknie też nowych twarzy. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by przekazać konkretne informacje – podsumował Mariusz Szczygieł.

Skład Viretu CMC w sezonie 2018/2019: Bramkarze: Marcin Pietruszka, Igor Koła, Bartosz Borecki, rozgrywający:Michał Bednarczyk, Marcin Kurzawa, Igor Zagała, Jakub Szeląg, Kasper Bomba, Patryk Merta, Jakub Mroczkowski, Mateusz Bugaj, Kamil Pleban, Jakub Bijak, skrzydłowi: Artur Makaruk, Daniel Pawlik, Paweł Wójcik, Mateusz Lewandowski, Sergiusz Zagała, obrotowi: Krzysztof Bednarz, Daniel Matysek, Błażej Burdziński, Karol Żelezik.

Foto: viretzawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *