Viret CMC Zawiercie – PGE Vive II Kielce 30:24

Piłkarze ręczni Viretu CMC Zawiercie wygrali ważne spotkanie w grupie mistrzowskiej II ligi i wciąż liczą się w walce o awans na pierwszoligowy front. Tym razem podopieczni Mariusza Szczygła pokonali drugą drużynę aktualnego mistrza kraju – PGE Vive Kielce.

W barwach kieleckiej drużyny wystąpił m.in. Miłosz Wałach. 17-letni bramkarz to wielka nadzieja polskiej piłki ręcznej. Występował już w drużynie seniorów PGE Vive i debiutował w Lidze Mistrzów. Pomimo tego, że Wałach w wielu sytuacjach pokazał wielką klasę, zawiercianie rzucili mu 30 bramek.

Najwięcej – osiem – skrzydłowy Artur Makaruk, ale skuteczni byli także Sergiusz Zagała, Kasper Bomba i Paweł Wójcik. Ten ostatni niedawno obchodził 18. urodziny i z tej okazji – już po meczu – otrzymał w prezencie zegarek ufundowany przez zarząd klubu. Kibice zaśpiewali natomiast „100 lat”.

Viret CMC miał w tym spotkaniu jeden słabszy moment. W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy przewaga zawiercian stopniała z sześciu do jednej bramki. Poza tym podopieczni Mariusza Szczygła kontrolowali jednak boiskowe wydarzenia. W wypracowaniu przewagi bardzo pomogła świetna postawa bramkarza Marcina Pietruszki.

W przerwie spotkania odbył się konkurs dla dzieci z Fabryki Handballu, które otrzymały książki ufundowane przez Urząd Miejski w Zawierciu. Zorganizowano też konkurs dla publiczności, w którym do wygrania były wejściówki do Interfit Club w Zawierciu. Nagrody wręczali prezydent Zawiercia Łukasz Konarski i prezes Viretu CMC Jan Witkowski.

Viret CMC Zawiercie – PGE Vive II Kielce 30:24 (14:12)

Viret CMC wystąpił w składzie (w nawiasach liczba zdobytych bramek): Pietruszka, Koła, Borecki – Makaruk 8, S. Zagała 7, Wójcik 5, Bomba 5, Kurzawa 3, I. Zagała 1, Pawlik 1, Bednarz, Merta, Matysek, Żelezik, Mroczkowski, Lewandowski.

Foto: D. Bednarz/viretzawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *