W Zawadzie Pilickiej zatrzymano na gorącym uczynku złodziei aluminiowych rur

W miniony poniedziałek po godzinie 4 policjanci ze Szczekocin otrzymali zgłoszenie o trzech osobach dokonujących kradzieży z jednej z posesji w miejscowości Zawada Pilicka. O sytuacji poinformował ochroniarz firmy mieszczącej się w tym miejscu.

Dojeżdżający do posesji policjanci zauważyli zaparkowany w pobliżu samochód. Częściowo zakryte białymi kartkami i opakowaniem po maseczkach, tablice rejestracyjne mogły świadczyć o niecnych zamiarach podróżujących w nim osób. Na widok zbliżającego się radiowozu volkswagen crafter zaczął odjeżdżać. Policjanci zatrzymali pojazd. Za kierownicą siedział mężczyzna, obok niego dwie kobiety. W pojeździe znajdowały się skradzione rury aluminiowe, których wartość oszacowano na prawie 17 tys. zł. W trakcie przeszukania samochodu ujawniono także niewielkie ilości suszu roślinnego i białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że była to marihuana i amfetamina. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zostali zatrzymani. Niejednokrotnie byli już notowani. 38-latek, jego o 10 lat starsza koleżanka i 28-letnia kobieta usłyszeli już zarzuty.

Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. 39-latka przyznała również, że znalezione w pojeździe środki odurzające należą do niej. Mężczyzna oprócz kradzieży odpowie także za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mat: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *